« Ožujak 2024 »

Intervju s učiteljima
Autor: Martina Katar, 2. 11. 2017.

Razrednici drugih razreda, Robert Katanec i Nenad Podgorelec putovali su u Češku, u Prag. Razgovarali smo s njima zašto su bili tamo i kako su se proveli.

Zašto ste putovali u Češku?

Putovali smo u Češku zato što smo tamo imali stručno usavršavanje o razvijanju poduzetničke kompetencije u školi, a u okviru projekta naše škole.

Kakve ste sve zadatke morali izvršiti tijekom dana?

Slušali smo predavanja i aktivno  sudjelovali u radionicama i raspravama,  razmjenjivali smo iskustva s ostalim sudionicima. Učili smo kako kroz igru razvijati poduzetničku kompetenciju kod učenika.

Što Vas se najviše dojmilo?

Dojmilo nas se suradništvo koje se razvijalo između nas sudionika i polaznika seminara iako smo došli sa svih strana svijeta i prvi put se tamo upoznali. Cijelo vrijeme smo komunicirali na engleskom jeziku, što je bilo dosta zahtjevno.

Iz kojih su zemalja bili ostali sudionici usavršavanja?

Sudionici su bili iz Francuske, Velike Britanije, Bugarske, Cipra  i Reunion otoka.

Razlikuju li se njihove škole mnogo od hrvatske škole?

Da, razlikuju se po obrazovnom sustavu, imaju dovoljno financijskih sredstava za realiziranje željenih projekata i programa. Drugačije su posložene organizacijski.

Jeste li imali vremena turistički razgledati grad?

Da, imali smo vremena. Upoznali smo gastronomski i kulturni dio grada. Prag uistinu vrijedi vidjeti. To je prelijep i siguran grad, čak i u ovo doba godine prepun turista.

S učiteljima razgovarale: Lorena Friščić i Emili Sabol