Aktivnosti tijekom kolovoza i rujna
Autor: Martina Katar, 17. 10. 2018.

Tijekom kolovoza i rujna odradili smo sve preostale pripreme prije ulaska u drugu fazu projekta - prenošenja stečenih znanja i vještina našim učenicima u svrhu poticanja njihove poduzetnosti i inicijative. U drugom setu radionica za učitelje bavili smo se problemskom nastavom, vježbama usredotočenosti i pozornosti u učionici te još nekim jednostavnim IKT alatima koje možemo koristiti u radu s učenicima.

Na Učiteljskom vijeću dogovorili smo se kako ćemo stečena znanja upotrijebiti u neposrednom radu s našim učenicima. Svi će razredi biti uključeni u program vježbanja svjesne usredotočenosti koji će se realizirati na satovima razrednih odjela. Učenici četiriju razreda razredne nastave ove će školske godine u većoj mjeri biti uključeni u projektnu i problemsku nastavu. Učitelji predmetne nastave koji su sudjelovali na radionici jednostavnih IKT alata svoje će učenike poticati na uporabu istih. Pokrenuta je nova sekcija unutar Učeničke zadruge, Mladi i poduzetni. Članovi sekcije naučit će osnovne pojmove iz poduzetništva te će kroz rješavanje konkretnih problema pomoći Zadruzi u njenom boljem poslovanju. Sve planirane aktivnosti uvrstili smo u Školski kurikulum.

Učitelji su početkom listopada ispunili upitnike o početnoj razini aktivnosti i inicijative učenika u svim razredima kako bismo mogli pratiti učinke projekta.

Slijede nam aktivnosti neposrednog rada s učenicima.