« Ožujak 2024 »

Ukupno: 193922
Predstavili ideju projekta „Budimo u čaroliji prirode – učionica na otvorenome“ Općini Kotoriba
Autor: Nenad Podgorelec, 13. 5. 2021.

Danas smo posjetili Općinu Kotoriba te im predstavili ideju projekta „Budimo u čaroliji prirode – učionica na otvorenome“ iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja.

Na predstavljanju projekta, načelniku i pročelnici općine Kotoriba ispričali smo da bi željeli imati učionicu u prirodi i nastavu na otvorenom. Upoznali smo ih s anketom koju smo izradili pomoću naših učitelja na početku nastavne godine. Predstavili smo im naše viđenje učionice na otvorenome likovnim radovima. Učenica Karla Novak (1. B) opisala je svoj crtež, a učenik Vito Peranec (3. A) postavio je pitanja gospodinu načelniku Ljubomiru Grgecu.

Dok ste bili dijete, kakvu nastavu ste najviše voljeli?

Vaše najsretnije uspomene iz djetinjstva su bile?

Što bi poručili za kraj djeci da budu zdravija, aktivnija te da jačaju mentalno zdravlje?

Načelnik je odgovorio da je najviše volio nastavu u prirodi te da mu je osnovna škola ostala u vrlo lijepom sjećanju. Poručio nam je da čim više boravimo na svježem zraku te da čuvamo i štitimo prirodu od zagađenja. Spomenuo je da je on lovac te da lovci isto brinu o prirodi i životinjama. Napomenuo je kako je vrabac zaštićena vrsta.

Na kraju našeg posjeta, načelnik Grgec nam se zahvalio na dolasku te rekao kako će nam pomoći u realizaciji projekta. Mi smo se njima zahvalili na lijepom i ugodnom gostoprimstvu te s osmjehom na licu otišli svojim kućama.