Županijska smotra LiDraNo
Autor: Robert Katanec, 8. 3. 2024.

Županijska smotra LiDraNo 2024. održana je 1. ožujka 2024. u Centru za kulturu Čakovec, a škola domaćin bila je Osnovna škola Donji Kraljevec. Tijekom provedbe Županijske smotre ostvareni su svi predviđeni ciljevi u koje ubrajamo razvijanje i poticanje učeničkog literarnog, novinarskog i dramsko-scenskog stvaralaštva, promicanje učeničkog pisanog i govorenog izražavanja na hrvatskome jeziku, otkrivanje, praćenje i poticanje učenika posebnih sklonosti, sposobnosti i kreativnosti kao i predstavljanje cjelokupnog stvaralaštva Smotre LiDraNo javnosti.

Naši učenici su sudjelovali u različitim kategorijama i uspješno se predstavili. Eva Lukša (6. b) kazivala je stihove Belje dotepenke, autorice naše učenice Vite Kukolj. Laura Talaš (4.a) predstavila se pjesmom Pes Campi autorice Grete Zamuda. Od literarnih radova, na Županijsku smotru preloženi su radovi Mateje Gadanec, 4.a razred, Idu deklje i Nemrem zaspati autora Lovra Erdeljia, učenika 8.b razreda. Mentori naših učenika bili su profesorica Nikolina Fuš Zvošec i učitelj Robert Katanec.

Na županijskoj smotri upriličen je okrugli stol za sve kategorije te se na njima raspravljalo o kvaliteti predstavljenih radova, a članovi povjerenstva mentorima i učenicima uputili su mnoge pohvale, ali i dobronamjerne i poticajne kritike.

Od svih pristiglih literarnih radova, pet ih je predloženo za Državnu smotru LiDraNo 2024., između kojih i literarni rad Idu deklje, učenice Mateje Gadanec (4.a).