Ukupno: 196563
Nezaboravno putovanje 4.a i 4b u „Školu u prirodi“, Vodice (07. - 10.06.2022.)
Autor: Martina Katar, 21. 6. 2022.

Dvadeset i devet učenika u pratnji učiteljica Adele i Draženke krenulo je iz Kotoribe u ranim jutarnjim satima, već u 5:00h, na uzbudljivo putovanje u „Školu u prirodi“ na četiri dana. Uzbuđenje je bilo ogromno zbog prvog samostalnog ljetovanja bez roditelja. Kako im je bilo, pročitajte pod Opširnije i pogledajte u foto-galeriji.

Najprije smo u Ogulinu posjetili Ivaninu kuću bajki gdje smo sudjelovali u radionicama „Kosjenkin dom“ na obližnjem jezeru Sabljaci.

Stigavši u ranim popodnevnim satima na odredište u Vodice očarao nas je predivan hotel Imperial. Čim smo se smjestili u odlične sobe, odmah smo obukli kupaće kostime i krenuli na obližnju plažu na kupanje.

Sljedeći dan posjetili smo atraktivan Sokolarski centar u blizini Šibenika koji je smješten u gustoj borovoj šumi gdje su nas domaćini upoznali sa tajanstvenim životom nebeskih lovaca. Pokazali su nam hranjenje ptica, a mogli smo se slikati sa sovom i sivim sokolom. Vidjeli smo i mnoge druge ptice u ambulanti. Naučili smo jako puno o pticama, npr. sove su tihi ubojice, uopće im se ne čuje šum krila kada lete. Raspon krila im je čak 1.65 metara. Glavu mogu okrenuti 270 stupnjeva i mogu pojesti tri puta veću životinju od svoje težine. Jastreb Čarli ima 13 godina, a sova 20 godina. Sivi sokol je najbrža ptica i leti 320 km na sat.

Možete zaključiti da smo oduševljeno slušali i pamtili svaku zanimljivost koju su nam ispričali domaćini, u ovom slučaju mladi gosp. Ivan.

Šibenik smo razgledali u pratnji lokalnog vodiča. Fun park Mirnovec nas je posebno oduševio svojim vratolomnim atrakcijama. Sve smo isprobali, neustrašivo i neopisivo smo uživali. To je bio pravi adrenalin u krvi. Čak su se i učiteljice odvažile na neke vratolomije!

Zadnji dan posjetili smo NP Plitvička jezera ( to je najstariji NP, proglašen 1949.god.) i uživali uz vožnju elektro - brodom i panoramskim vlakom. Taj dan je malo zahladilo, ali to nas uopće nije omelo da uživamo u prirodnim ljepotama.

Puni dojmova krenuli smo put svojim kućama te stali još i u McDonaldsu u Karlovcu, a zatim uz vesele pjesme i veselje u kasnim večernjim satima stigli raspjevani u Kotoribu gdje su nas dočekali naši roditelji kojima smo jako nedostajali. To je bio pravi uzbudljivi „mali maturalac“ koji ćemo pamtiti cijeli svoj život!