Ukupno: 196584
Učenici predstavili ideju projekta "Biram ljubaznost" Općini Kotoriba
Autor: Adela Horvat, 17. 2. 2023.

16. veljače 2023., učenici 1.a i 3.b razreda, posjetili su Općinu Kotoriba u svrhu predstavljanja Projekta građanin „Biram ljubaznost“.

Učenici su informirali načelnika o ciljevima i aktivnostima projekta koji se intenzivno provodi od 1. do 8. razreda.

Učenici su istaknuli da ljubaznost među ljudima polako nestaje te da je važno pokazivati ljubav i obzirnost prema svima. Htjeli bi da su više okruženi ljubaznošću i da žive u okruženju koje će poticati tu važnu vrijednost. Uočili su da su ljubazna djeca blaga, srdačna, poštuju drugu djecu te ne prave razliku između djevojčica i dječaka. Ljubaznost je sve potrebnija – danas više nego ikad. Nikad nije kasno okrenuti novi list i biti ljubazan.

Učenici su u školi pokrenuli  val ljubaznosti koji stalno nastoje širiti sve dalje i dalje. Na nivou cijele škole odlučili su da ljubaznost postane sastavni dio njenih učenika. Odlučili su da će biti ljubazni jedni prema drugima i ponašati se kao dobri prijatelji svugdje i u bilo koje vrijeme.

S tim se složio i naš načelnik koji je također naglasio da i on mora biti ljubazan na svom poslu u svakom trenutku i prema svima. Ljubaznost stvara pozitivno i smireno okruženje. Vrijeme nam je prebrzo prošlo u ugodnom razgovoru.

Djeca su bila počašćena sokom, slatkim delicijama te je svatko još dobio prigodni poklon.

Za kraj je uslijedilo fotografiranje.