Ukupno: 196562
Upoznavanje Međimurja
Autor: Karmen Somi, 25. 10. 2011.

„Nismo vjerovali da je Međimurje tako  veliko i lijepo“

...zajednička je konstatacija učenika trećih razreda koji su u sklopu nastave prirode i društva u ponedjeljak 17.listopada autobusom obišli Međimurje.

Upoznali su veliko donjemeđimursko „more“-HE „Dubrava“. Put ih je preko Čakovca odveo u Mursko Središće u tamošnji kompleks „Cimper“ gdje su ostali ugodno iznenađeni muzejom rudarstva.

Ovdje su obišli i granični prijelaz s Republikom Slovenijom, upoznali su način prelaska državne granice. Žabnik, najsjevernija točku naše domovine. Tu ih je oduševila vožnja skelom preko rijeke Mure i posjet obližnjoj vodenici gdje su saznali kako se je nekada dobivalo brašno. Put ih dalje , uz sve ljepši krajobraz, odveo do Štrigove i crkve sv. Jeronima. Pri povratku prema Čakovcu, vožnjom kroz nepregledne žućkaste brežuljke, nakratko su zastali na Mohokosu, najvišoj točki Međimurja. Dolaskom u Šenkovec izvana upoznali crkvu sv. Jelene, upoznali su vezanost obitelji Zrinski za to sakralno zdanje.

I tada za kraj opuštanje i rekreacija. Bilo je to u izletištu „Zelengaj“ u Goričanu gdje su na jednom mjestu mogli upoznati bogatstvo flore i faune što ovaj kompleks nudi.

U školi će još dugo pričati o toj vožnji, onome što su vidjeli, pisati sastavke o tome što ih najviše impresioniralo.