Ukupno: 196585
Književni susret s Melitom Rundek
Autor: Martina Katar, 19. 6. 2023.

U četvrtak, 15.lipnja 2023. godine našu je školu posjetila književnica Melita Rundek. U suradnji s nakladničkom kućom Alfa, održala je književni susret s učenicima predmetne nastave. Melita Rundek rođena je u Zagrebu, gdje nakon srednje škole završava studije komparativne književnosti i fonetike na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Danas radi kao knjižničar-informator u Knjižnicama grada Zagreba. Održala je veliki broj susreta s djecom po školama i knjižnicama diljem Hrvatske, a izuzetno nam je drago što je posjetila i našu školu.

Književnica se može pohvaliti vrlo bogatim stvaralaštvom te činjenicom da je za svoj rad nagrađena brojnim književnim nagradama. Napisala je 34 knjige, od kojih je čak 30 za djecu i mlade. Njezin prvi roman „Psima ulaz zabranjen“ nagrađen je nagradom „Ivana Brlić-Mažuranić“. Uz to, uvršten je u lektiru te je po njemu napravljena i predstava. Upravo će taj naslov od sljedeće školske godine čitati i učenici šestih razreda naše škole.

U zanimljivom druženju književnica je u interakciji s učenicima otkrila brojne zanimljivosti iz svoje biografije, podijelila  je s učenicima svoja razmišljanja o knjigama, školi, učenju i mnogim drugim temama. Učenici su aktivno sudjelovali na zanimljivom književnom susretu te rado odgovarali na pitanja autorice. Na samom su kraju i učenici imali brojna pitanja za našu gošću te su primili pohvalu da su bili izvrsna publika. Za kraj susreta, učenici su iskazali zahvalnost književnici na dolasku uručivanjem unikatnih proizvoda učeničke zadruge „Mura“ što je našu gošću osobito razveselilo.

Suzana Jarnjak Ivanović, knjižničarka