Ukupno: 195633
„Dani baštine i turizma za mlade 2023.“
Autor: Karmen Somi, 3. 11. 2023.

Ove školske godine uključili smo se u natječaj Turističke kulture na temu „Moj zavičaj jučer, danas, sutra“. Ovogodišnja tema bila je potaknuti učenike na istraživanje kulturne i prirodne baštine kao temeljnog preduvjeta izgradnje svijesti o vlastitom, lokalnom i nacionalnom identitetu, ali i poštovanja identiteta drugoga.

Povjerenstvo sastavljeno od stručnjaka za odgoj i obrazovanje te kulturu i turizam odabralo je projekt naše škole „Moj zavičaj jučer, danas, sutra – Kotoriba“ među četiri najbolja projekta osnovnih škola iz cijele Republike Hrvatske. Slijedom toga, učenici Luka Car i Mia Rajher iz 7. A razreda te Lovro Erdelji i Sara Matulin iz 8. B razreda predstavili su projekt na 16. nacionalnoj smotri Turističke kulture u Splitu koja je održana od 27. do 29. listopada.

Organizator Smotre je Prokultura – Opservatorij kulturnih politika – Split uz podršku Agencije za odgoj i obrazovanje. Kroz projekt pokušali smo upoznati prisutne o načinu života Kotoribe kroz prošlost s naglaskom na djelatnost koju se trudimo očuvati, a to je – umijeće i vještina pletenja košara. Vrlo smo ponosni što smo na uspješan način prezentirali naš rad na području očuvanja kulturne baštine i to, ni manje ni više, na Peristilu u središtu Dioklecijanove palače.

Ponos je tim veći kako za našu školu tako i za lokalnu zajednicu jer smo svoju školu i Kotoribu predstavili na najbolji mogući način što dokazuje i činjenica da su nam podrška u Splitu bili i ravnateljica Škole Snježana Matoš te načelnik Općine Kotoriba Dario Friščić.

U videozapisu pogledajte kako nam je bilo:

R. Volar