Ukupno: 195618
Učenici predstavili projekt "Hvala na pažnji!" Općini Kotoriba
Autor: Nenad Podgorelec, 21. 3. 2024.

Učenici 4.b razreda danas su posjetili Općinu Kotoriba u svrhu predstavljanja Projekta građanin „Hvala na pažnji!“. Učenici su informirali načelnika Darija Friščića o ciljevima i aktivnostima projekta koji se intenzivno provodi u 4. b razredu od početka nastavne godine.

Cilj projekta je povećati usmjerenu pažnju učenika u školskim aktivnostima za vrijeme nastave i u aktivnostima kod kuće.

Na satu razrednika pričali su o različitim problemima koji se javljaju u razredu te su tako došli do koncentracije i pažnje. Shvatili su ukoliko se bolje koncentriraju na rad i budu pažljiviji u slušanju i gledanju, uspjeh u radu će biti bolji. Tako su se odlučili na projekt vezan uz pažnju i koncentraciju te ga nazvali Hvala na pažnji! Radionicama na satovima razrednika psihologinja Martina Katar podučavala je učenike vježbama za razvijanje pažnje i koncentracije.

Četvero učenika iz razreda prezentirala su načelniku po jedan plakat prema metodi Projekt građanin. Karla Novak objasnila je problem projekta, Ivana Balog ponudila je rješenja za rješavanje problema te navela odabrano rješenje, Erik Balog naveo je sudionike uključene u projekt, dok je Dora Fuš navela čime se sve trebalo pozabaviti u izradi projekta.

Kad je prezentacija završila, razgovarali su opušteno s načelnikom i saznali da i on posvećuje pažnju mještanima Kotoribe i to tako da ih sasluša i pokušava pomoći maksimalno koliko može.

Vrijeme je prebrzo prošlo u ugodnom razgovoru.

Djeca su bila počašćena sokom, vodom i grickalicama.

Za kraj je uslijedilo fotografiranje.