Ukupno: 195723
66. županijsko natjecanje mladih tehničara
Autor: Jelena Tuksar, 15. 4. 2024.

Graditeljska i Tehnička škola Čakovec bile su 20. ožujka 2024. godine domaćini 66. županijskog natjecanja mladih tehničara, održanog u organizaciji Društva pedagoga tehničke kulture. Više od stotinu najboljih mladih tehničara iz viših razreda međimurskih osnovnih škola i ove je godine pokazalo visoku razinu znanja i vještina u području tehničke kulture.

Osnovnu školu Jože Horvata Kotoriba predstavljali su učenici:

5. razred Modelarstvo i maketarstvo:                   6. razred Graditeljstvo:           David Trstenjak 2. mjesto                                          Vito Peranec 14. mjesto

Ena Janković 5. mjesto                                             Isabella Matulin 15. mjesto

7. razred Obrada Materijala:                         7. razred Strojarske konstrukcije:

Tena Lehki 6. mjesto                                           Mihael Hederić 1. mjesto

Vita Novak 10. mjesto                                         Jan Špiranac 4. mjesto

8.  razred Elektronika                                   8. razred Elektrotehnika:

Maja Tomašić 4. mjesto                                   Luka Raimund 12. mjesto

Učenik Mihael Hederić osvojio je 1. mjesto u području strojarskih konstrukcija, učenik David Trstenjak osvojio je 2. mjesto u području maketarstvo i modelarstvo. Na izložbi smotre učeničkih radova – izdvojeni rad "Kranska dizalica" učenice Maje Gadanec 7. razred osvojio je 2. mjesto Na izložbi učeničkih radova svoje radove izložili su učenici Mihael Hederić i Jan Špiranac, 7. razred - rad „Robot“, Lucijan Tilošanec 6. razred - rad pod nazivom „Kineski zid“, Ena Janković 5. razred - rad „Most“, Zita Horvat 6. razred - rad „Kosi toranj“.

Mentorica učenicima je Jelena Tuksar.

J. Tuksar

Čestitke svim učenicima na sjajnim rezultatima! smiley

Osnovnoškolci su se natjecali u 12 područja od maketarstva i modelarstva, graditeljstva, strojarskih konstrukcija, obrade materijala, elektronike, eletrotehnike, fotografije, radiokomunikacija, automatike, modelarstva uporabnih tehničkih tvorevina u Graditeljskoj školi Čakovec. Natjecanje je i ove godine pratila smotra radova i fotografija učenika osnovnih i srednjih škola koja je također pokazala razinu znanja koju su djeca i mladi postigli uz pomoć svojih nastavnika i radom u klubovima mladih tehničara.