Ukupno: 196570
Posjeti koji raduju
Autor: Karmen Somi, Mladen Grubić, 5. 3. 2010.

Započeta suradnja OŠ-e Kotoriba i Doma za odrasle osobe Kotoriba nastavljena je i u ovoj godini. Prvi ovogodišnji gosti ustanovi su bili učenici četvrtih razreda koje vode  Draženka Golub i Adela Horvat. One su minuli tjedan sa sa svojim učenicima napravile susret sa štićenicima drugačijim u prijašnjih.- Svaki dolazak djece u našu ustanovu nas čini sretnima. Njihova mladost i vedrina oplemenjuju naše štićenike- rekla je dipl.  socijalna djelatnica Jelena Šamarija.

Ovoga puta je tridesetak učenika „pod svoje“ uzelo dvadesetak štićenika koji su bili voljni raditi, odnosno uz njih izrađivati različite rukotvorine, crtati i slikati. Nastajala su tako srčeca, krunice, lančići, cvjetovi i cvjetići od krep papira, a izrada je mnoge vraćala u njihovu mladost. Oni  vični slikanju i crtanju radili su portrete štićenika koji su im ozbiljna lica, vedra  čela i pogleda pozirali jer svaki je od njih htio ispasti ljepši, mlađi i zgodniji. Konačno, crteži su završavali po zidovima njihove blagovaonice, a rukotvorine su štićenici odnijeli kao ukras svojih soba. - Do sada su osnovci među nas dolazili su kulturno zabavnim programima, no ovoga puta su nas učiteljice i djeca iznenadili- dodala je v.d. ravnatelja Danijela Matulin.  Rekla je kako se je njihov dolazak uklopio u njihovu radnu terapiju koju obvezno u ustanovi provode. Osnovci nisu došli praznih ruku. Za prvi susret su im donijeli dvije velike košare svježeg voća za čiju su kupnju izdvojili svoj džeparac. Učiteljice su rekle kako su dogovorile novi susret koji će se dogoditi za dvadesetak dana kada će ovdje provesti uskrsnu radionicu. U ustanovi im nisu ostali dužni. Za kraj su ih počastili  slatkišima i sokovima.