Ukupno: 196565
Županijsko natjecanje mladih tehničara
Autor: Karmen Somi, Mladen Grubić, 23. 4. 2010.

U petak 26. ožujka je Društvo pedagoga tehničke kulture Međimurske županije  je bilo organizator, a Osnovna škola Kotoriba  domaćin Županijskog natjecanja mladih tehničara Međimurske županije koje je sastavnica 52. natjecanja mladih tehničara RH. Natjecanje je provelo Povjerenstvo za provedbu županijskog natjecanja i smotre tehničke kulture. Odaziv mladih za područje tehničkih znanosti bio je izuzetan pa je u prostore naše škole  došlo njih 130 iz 26 međimurskih osnovnih škola koji su bili raspoređeni u dvanaest natjecateljskih kategorija.

Učenici sa svojim mentorima su prikazali svoje najbolje radove nastale tijekom ove školske godine, a dio svojih znanja i vještina pokazali su pred stručnjacima za pojedina tehnička područja. Manifestaciji su svoj obol dali članovi čakovečkog Aero kluba i Padobranskog kluba Ludus koji su organizirali prelet zrakoplova nad Kotoribom i skokove padobranaca, a pridružili su im se članovi  Oldtimer kluba Međimurje koji su u Kotoribu došli s devet motorkotača i četiri automobila. Gosti ove manifestacije su bili posebna atrakcija. Trojako natjecanje je obuhvaćalo pismenu provjeru znanja za sve natjecatelje, potom natjecanje iz H-programa-izrade tehničkih tvorevina i P-programa gdje su prikazane specijalističke vještine fotoradionica, radioorijentacije „lov na lisicu“, raketnog modelarstva-ispaljivanje raketa, zrakoplovno modelarstvo; letovi zrakoplovnih modela, robotske konstrukcije i najposlije učenici su trebali svoje vještine i tvorevine predstaviti stručnim povjerenstvima. Najposlije su učenici, kojima su se pridružili i domaći učenici, izrađivali zmajeve  s kojima su se i natjecali.

Najbolji su svim kategorijama stekli su pravo natjecanja na Državnom natjecanju mladih tehničara koje će biti održano od 27.-30. travnja u Dubrovniku. (Zabilježio: M. Grubić)