Ukupno: 196566
Dan Međimurske županije
Autor: Karmen Somi, 30. 4. 2018.

U našoj školi 27. travnja na svečani način obilježili smo Dan Međimurske županije (koji se obilježava 30. travnja). Pripremili smo kratko izlaganje o razlozima zašto se upravo 30. travnja  obilježava kao Dan Međimurske županije.  Učenici izvannastavne aktivnosti Mladi čuvari baštine  predstavili su svoj projekt „Korpa naša svagdašnja“ te prezentaciju na temu „Moj najdraži stari predmet“. Pripremila ih je učiteljica povijesti Romina Volar. Učiteljica povijesti Melita Sečan – Hrastić je s učenicima sedmih razreda istražila povijest prve željezničke pruge pa su nam povijest prve željezničke pruge izlaganjem  i plakatom predstavile učenice sedmih razreda. Učiteljica hrvatskog jezika Nikolina Fuš Zvošec je s učenicima šestih razreda istražila koje stare uporabne predmete su koristile njihove bake i djedovi, prabake i pradjedovi  te su napravili Izložbu narodne baštine. Predmete su na kotoripskom govoru opisali učenici izvannastavne aktivnosti Očuvajmo kotoripski govor koje je pripremila učiteljica hrvatskog jezika Tihana Rajher.  Svake godine Matica hrvatska raspisuje literarni natječaj vezan uz Dane Međimurske županije.  Ove školske godine učenik naše škole Dean Volar dobio je posebnu pohvalu za svoj rad „Od ključeca do korpe“ kojeg je ovom prigodom pročitao.  Program su upotpunile  naše lijepe međimurske pjesme i melodije koje su pripremili: Vokalna skupina pod vodstvom učiteljice glazbene kulture Klaudije Vidović uz tamburašku pratnju učenika Emanuela Hederića.

(fotografije pod opširnije)

Multimedijska grupa