Ukupno: 196566
Dan škole i Festival talenata
Autor: Martina Katar, 15. 5. 2019.

Prošli tjedan obilježili smo Dan škole svečanom priredbom. Ovaj smo put za naše drage goste pripremili nešto drugačiji program. Kako našim Erasmus+ projektom želimo potaknuti učenike na veću aktivnost, inicijativu i poduzetnost, pozvali smo ih da se prijave na audiciju, kako bi nam pokazali svoje vještine i izborili nastup na priredbi za Dan škole. Učenici su se odazvali u velikom broju.  Odabrali smo najbolje te dobili pravi Festival talenata. Kao talenti na ovogodišnjoj priredbi nastupili su naši mladi pjevači Vito Peranec (1.r), Ela Fundak (1.r), Sara Matulin (3.r), Matilda Hodak (4.r) i Kiara Cenko (4.r). Svoj pjesnički talent predstavili su nam Marko Knez (4.r) i Dorian Pišpek (4.r).  Svirala nam je Saša Mlakar (5.r) te sastav koji su činili Mihael Hederić (2.r), Emanuel Hederić (8.r), Karlo Solomun (8.r) i Luka Karloci (8.r). Svoj likovni talent na licu mjesta pokazali su Bruno Pogorelec (3.r) i Emili Sabol (6.r) čije su uratke na kraju priredbe mogli vidjeti svi posjetitelji. Sve naše talente smo na kraju i nagradili. Na priredbi su nastupili i naš pjevački zbor, mali folkloraši i tamburaši te ritmička skupina. Ovaj put smo imali i goste -  Dječji vrtić Kotoriba, Mažoretkinje Kotoribe te Puhački orkestar Općine Kotoriba. Kako smo priredbu održali ususret Majčinom danu, naši prijatelji iz Društva „Naša djeca“ dijelili su mamama i bakama prigodne čestitke koje su izradila djeca. Brojni gosti mogli su razgledati izložbu učeničkih radova nastalih u ovoj školskoj godini i kupiti proizvode koje su izradile vrijedne ruke članica Učeničke zadruge „Mura“.

Više slika pogledajte u Foto-galeriji.