Ukupno: 196565
MJESEC BORBE PROTIV OVISNOSTI
Autor: Snježana Matoš, 22. 11. 2019.

Kao i svake školske godine i ove ćemo se baviti borbom protiv ovisnosti. U vremenskom periodu od 15. studenog do 15. prosinca organizirati ćemo niz aktivnosti usmjerenih prema informiranju, edukaciji i promociji zdravih životnih stilova. Posebno možemo istaknuti radionice za učenike i predavanja za roditelje na temu „Ovisnost o internetu i video igrama“. Ova vrsta ovisnosti nešto je čime se trebamo početi baviti i prepoznavati rizične faktore za razvoj iste. U tu svrhu imati ćemo i „Dan bez smartphonea“ u studenom i prosincu kako bi osvijestili koliko vremena provodimo koristeći smartphone i internet te da zapravo jednako dobro i kvalitetno možemo živjeti i ako to smanjimo.

Volonterska grupa u sastavu: Erik, Debora, Laura, Ema i Nikol uredila je na temu ovisnosti o internetu i videoigrama pano u školskom holu. Uz navedeno dosjetili smo se i korisnih savjeta kojima možemo utjecati na prevenciju spomenute vrste ovisnosti.

Savjeti koje nudimo su sljedeći:

Uzmi loptu ne budi tup, budi koristan svaki put.

Koristi vijuge, a ne žice.

Ne „skrolaj“ nego rolaj.

Umjesto tipkanja uživaj u igrama.

Lijepa djela dobro je činiti, a ne o mobitelu samo brinuti.

Život se po djelima prepoznaje, a to se na internetu ne doznaje.

Umjesto da budeš za ekran vezan, budi u stvarnosti s ljudima povezan.