Ukupno: 196565
Učenici 2. b razreda posjetili metalnu tvrtku Metal Sistem d.o.o.
Autor: Nenad Podgorelec, 21. 3. 2022.

U sklopu Projekta građanin pod nazivom „Budimo u čaroliji prirode“, učenici 2. b razreda posjetili su kotoripsku metalnu tvrtku Metal Sistem d.o.o., 10. veljače 2022. godine.

Interes je bio saznati kako nastaju konstrukcije kojima bi se mogla napraviti nadstrešnica nekog objekta, u našem slučaju učionice na otvorenom.

Vlasnik tvrtke Ivica Gregurec na početku je prisutne srdačno pozdravio i detaljno ispričao nastanak tvrtke te čime se tvrtka sve bavi. Učenike je poveo u razgledavanje tvrtke te im je demonstrirao rad na različitim strojevima. Nakon demonstracije rada na strojevima  i obuke o radnoj odjeći, kako bi se zaštitili od opasnosti, učenici su se upoznali i s nacrtima proizvoda različitih metalnih konstrukcija. Nakon razgleda i ugodnog razgovora uz slastice, došlo je vrijeme da se učenici vrate u školu. Strojevi za obradu metala utjecali su na snažnu učeničku motivaciju i želju za još jednim posjetom tvrtki.

Učenici su nakon povratka zapisali svoje dojmove koje možete pročitati pod [opširno], a svakako nemojte zaboraviti pogledati fotografije posjeta klikom na GALERIJA SLIKA.

POSJET TVRTKI METAL SISTEM

Sa svojim razredom posjetila sam firmu Metal sistem. U firmi mi je bilo sve poznato jer moj tata radi tamo. Šetajući firmom  još sam puno toga naučila. Vidjela sam puno strojeva i puno alata. Najviše mi se svidjelo kad su nam pokazali savijanje i zavarivanje metalnog obruča.

Nika

U tvrtki Metal Sistem mi je bilo jako zanimljivo. Najviše mi se svidjelo kad su majstori izrađivali krug od komada metala. Prvo su ga izrezali, a onda su ga zavarili. Izrađuju još ograde, rukohvate itd.

Stela