Ukupno: 196566
10. županijska smotra projekata iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja i drugih međupredmetnih tema za osnovne i srednje škole Međimurske županije – Projekt građanin 2022.
Autor: Nenad Podgorelec, Romina Volar, 1. 4. 2022.

Na jubilarnoj 10. smotri projekata održanoj 31. ožujka 2022. g. u Srednjoj školi Čakovec, od ukupno 11 projekata, sudjelovala su i 2 projekta iz naše škole. Učenici razredne nastave predstavili su se projektom „Budimo u čaroliji prirode”, a učenici predmetne nastave projektom „Kako smo postali mali izviđači”.

Projekt: „Budimo u čaroliji prirode”

Cilj ovog projekta je izgradnja učionice na otvorenom te učenje u njoj. Karla Novak (2. B) objasnila je problem projekta, Vito Peranec (4. A) ponudio je rješenja za rješavanje problema te naveo odabrano rješenje, Ivan Markan (2. B) je naveo sudionike uključene u projekt, dok je Vanessa Balog (4. A) navela čime sve se trebalo pozabaviti u izradi projekta. Članovi povjerenstva su bili vrlo zadovoljni prezentacijom učenika te su im ponudili međusobnu suradnju s drugim školama. Mentori učenicima su Adela Horvat i Nenad Podgorelec.

Projekt: „Kako smo postali mali izviđači”

Učenici Dora Kos (5. A), Lovro Erdelji i Sara Matulin (6. B) te Dorian Pišpek (7. A) prezentirali su povjerenstvu na koji način je oformljena izviđačka družina u Kotoribi što je bio i cilj ovog projekta. Izviđačka družina Kotoriba dio je Odreda izviđača „Sirius” Varaždin, izvannastavna je aktivnost naše škole te broji 44 člana i čine je učenici od 5. do 7. razreda. Povjerenstvu su pokazali i kako se vežu izviđački čvorovi te su im ispričali kakve muke su imali s postavljanjem šatora na jednoj od izviđačkih akcija. Svoje izlaganje završili su riječima:  Tek smo na početku naše izviđačke priče i čeka nas još jako mnogo posla. No, veselimo mu se i jedva čekamo ljepše vrijeme i povoljniju epidemiološku situaciju da krenemo u daljnji razvoj naše družine i nas samih. Mentorica učenicima je Romina Volar.

Fotografije o tome kako nam je bilo, možete pogledati u FOTOGALERIJI.