Ukupno: 196562
Čarobni svijet bajke s Margaretom Peršić
Autor: Martina Katar, 20. 5. 2022.

Stvaram, dakle jesam! Rođena sam u Zagrebu 1976. godine, pozavršavala sam neke škole, onu životnu još tešem. Izrađujem lutke i male im haljinice, bojam slike i slikovnice, pripovijedam priče i bajke i u jednoj od njih perem suđe. Članica sam HZSUa, ULUPUHa, HDLUa i slobodna sam skoro, baš kao ptica!– ovako samu  sebe opisuje umjetnica Margareta Peršić.

Današnja gošća u školi bila nam je lutkarica, ilustratorica i pripovjedačica bajki Margareta Peršić čiji je susret omogućila izdavačka kuća Školska knjiga. Margareta Peršić pripovjedačica je staroga kova, novog doba; pripovijeda priče koje u jedan sat stanu, a sjećanja na njih traju… i traju… Pripovijedanje priča za djecu jedan je poseban  vizualni, taktilni, ali i auditivni doživljaj. Učenici od prvog do četvrtog razreda zajedno sa svojim učiteljima u sportskoj dvorani uronili su na jedan sat u čaroban svijet bajki te su sudjelovali u samoj bajci kao glumci. Djeca su  uživala u susretu sa književnicom te se nadaju ponovnom susretu. Nezaboravan susret s pripovjedačicom nas je obradovao i podsjetio da postoji svijet mašte i svijet borbe dobra sa zlom, na koji polako zaboravljamo, a ne bismo smjeli.

Zavirite i u našu foto-galeriju i uvjerite se kako nam je dobro bilo!

Matea Herman Talaš